Connect with us

Faaliyetler

Avaz Araştırma ve Strateji Merkezi Başkanı Şerafettin DENİZ Canlı Yayına Katıldı.

Published

on

AVAZ Araştırma ve Strateji Merkezi Başkanı Sn. Şerafettin DENİZ Haberasi’de katıldığı canlı yayında; Merkezimizin kuruluş sürecini, vizyonunu, misyonunu ve yapacağı faaliyetler ile ilgili açıklamalarda bulundu.

MİLLETİN AVAZI OLACAĞIZ

Deniz, Ülkemizin her alandaki temel sorunlarının tespiti ve çözümleri ile ilgili olarak üniversitelerden, siyaset kurumlarından, bürokrasiden ve konularında uzman kişilerden oluşturulacak ihtisas komisyonlarının yapacakları çalışmalar neticesinde hazırlayacakları raporları ilgili kişi ve kuruluşlar ile paylaşıp uygulamaya konulmasını takip edeceklerini ifade ederek, AVAZ olarak milletin avazı, sesi, çığlığı olmanın gayreti içinde olacaklarını belirtti.

BAĞLI-BAĞLANTILI DEĞİL İLGİLİ BİR KURULUŞ OLACAĞIZ

Siyasetin değerler üzerinden inşaa edilmiş olmasından dolayı hemen hemen bütün STK’larda duruşlarını buna göre tanzim etmek zorunda kaldıklarını ifade eden Deniz, bağımsız olamayan, bağlantılı kuruluşlar haline gelen bu kuruluşların STK olarak nitelendirilmelerinin doğru olmadığını, STK olmanın en önemli göstergesinin bağımsız ve bağlantısız olmak olduğunu belirtti. Bu bilinçle AVAZ, bağlantılı değil insanımızın bütün meseleleri ile İLGİLİ olan bağımsız bir kuruluş olacağının altını çizdi.

SORUMLULUĞU ÜSTLENMEK İÇİN VARIZ.

Sözlerine, ülkenin çıkarları için ilgili bütün kesimler ile işbirliğine gideceklerini ifade eden DENİZ, demokrasinin kökleşip yerleşmesi, adaletli bir bölüşümün ve paylaşımın olabilmesi için sivil toplum kuruluşlarının önemli görevler üstlenmesi gerektiğini belirtti.

Faaliyetler

AVAZ Buluşmaları’nda bu haftaki konumuz Din ve Milliyetçilik.

Published

on

By

AVAZ BULUŞMALARI’ında bu haftaki konumuz DİN VE MİLLİYETÇİLİK,konuğumuz ise İlahiyatçı Prof Dr Mustafa ERDEM oldu.İslam Dini’nin milliyetçiliğe bakışını ayet ve hadisler ışığında detaylıca anlatan ve katılımcıların İslam ve milliyetçilik ilişkisi ile ilgili sorularına doyurucu cevaplar veren Prof Dr Mustafa ERDEM’e ve bütün katılımcılara teşekkür ederiz..

Continue Reading

Faaliyetler

AVAZ’Dan Musavat Dervişoğlu’na ziyaret

Published

on

By

AVAZ Araştırma ve Strateji Merkezi Genel Başkanı Şerafettin DENİZ ve Yönetim Kurulu üyeleri, İYİ PARTİ 5.Olağanüstü Kurultay’ında Genel Başkanlığa seçilen Sayın Müsavat DERVİŞOĞLU’na ve Başkanlık Divanı Üyeleri;Teşkilat Başkanı Sayın Hasan TOKTAŞ’a,Genel Sekreter Sayın Uğur POYRAZ’a,Toplumsal Politikalar Başkanı Sayın İmren Nilay TÜFEKÇİ’ye,Medya ve Halkla İlişkiler Başkanı Sayın Selcan HAMŞİOĞLU’na,STK İlişkileri Başkanı Avukat Alper AKDOĞAN’a hayırlı olsun ziyaretlerinde bulundular.Ziyaretlerde,Merkezimizin Genel Başkanı Şerafettin DENİZ,Ülkemizin içinde bulunduğu temel sorunlarla ilgili olarak Merkezimizin yaptığı ve yapmayı planladığı çalışmalarla ilgili bilgi verirken,İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Müsavat DERVİŞOĞLU’da ziyaretten dolayı heyetimize teşekkür ederek,İYİ Parti nin ülkenin sıcak gündemi ve geleceği ile ilgili yaptığı ve yapacağı çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulundu.Son derece verimli geçen ziyaretlerde,gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı başta İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Müsavat DERVİŞOĞLU’na ve Başkanlık Divanı üyelerine,AVAZ Araştırma ve Strateji Merkezi adına teşekkür ederiz.

Continue Reading

Faaliyetler

AVAZ Araştırma ve Starteji Merkezi’nin Yeni Yönetimi görev dağılım yaptı.

Published

on

By

10 Mart 2024 tarihinde büyük bir katılımla gerçekleştirilen 2.Olağan Genel Kurulumuzda yapılan seçimler sonucunda Merkezimizin yeni Yönetim,Denetleme ve Disiplin Kurulu Asil ve Yedek Üyeleri belirlendi.Yönetim Kuruluna seçilenler,yaptıkları ilk toplantı da Görev bölümü yaptılar.

Buna göre;

Genel Başkan
Şerafettin Deniz

Genel Başkan Yardımcısı (Genel Sekreter)
Memduh Özer

Genel Başkan Yardımcısı (Mali İşler)
Orhan Artuç

Genel Başkan Yardımcısı (Teşkilat İşleri)
Nazmi Ceylan

Genel Başkan Yardımcısı(Mevzuat ve Hukuk İşleri)
Yaşar yazıcı

Genel Başkan Yardımcısı(Sosyal İşler,Siyasi Partiler ve STK İşleri)
Metin Alanyüz

Genel Başkan Yardımcısı(Basın ve Halkla İlişkiler)
Ekrem Şahin

Kadın ve Gençlik İlişkileri Başkanı
Şengül (Tülay) Bekdoğdu

Genel Sekreter Yardımcısı
Mehmet Türemen

Mali İşler Başkan Yardımcısı
Berrin Sergi

Teşkilat Başkan yardımcısı
Ramazan Tokat

Mevzuat ve Hukuk İşleri Başkan yardımcısı
Arzu Türker

Siyasi Partiler ve STK Başkan Yardımcısı
Fikret Yılmaz

Basın ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı
Mehmet Özdal

Continue Reading

Popüler İçerikler