Connect with us

Duyurular

AVAZ Araştırma ve Strateji Merkezi Başkanı Şerafettin Deniz; “Psikiyatrist ve Psikologları Göreve Davet Ediyorum”

Published

on

AVAZ Araştırma ve Strateji Merkezi Başkanı Kahramanmaraş Merkezli olarak meydana gelen ve büyük yıkıma neden olan depremlerin ardından yapılması gereken çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.
Başta Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman olmak üzere 11 ilde yıkıcı etki gösteren depremin tüm Türkiye’yi acılara boğduğunun altını çizen Genel Başkan Şerafettin Deniz sözlerine şöyle devam etti: “Deprem sonrasında enkaz altında kalanları kurtarma çalışmaları tamamlandı şimdi enkazlar temizleniyor ama yapılması gereken çok var. Şehirlerin yeniden inşaası,kalıcı konutlar vb acil çözülmesi gereken sorunların yanında depremi yaşayanlar, enkaz altında kurtarılanlar, yakınlarını kaybedenlerin yaşadıkları travmaların ve bu travmaların yaratacağı ruh sağlığı ile ilgili muhtemel kalıcı sorunların da dikkate alınarak psikiyatristlerin ve psikologların da acilen devreye sokulması gerekmektedir.”

Devletin depremzedelere kol kanat germesi gerektiğine vurgu yapan Deniz: “Depremzede kardeşlerimize Devlet Millet işbirliği ile kol kanat germeliyiz. Ayrıca kardeşlerimize yanlarında olduklarını hissettirmenin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Şu ana kadar devletin, kamu kurum ve kuruluşlarının, STK’ ların, yurtdışındaki yardım sevenlerin ilettikleri maddi yardımlar bölgeye ulaştı ve depremzedelerin ilk andaki ihtiyaçları giderildi. Ancak depremzedelerin yaşamaları muhtemel psikolojik sorunlarla ilgili desteklerle ilgili çok kapsamlı bir çalışmanın yapılmadığını yada sınırlı yapıldığını görüyoruz. Başta çocuklarımız olmak üzere depremden etkilenen bölgedeki ve bölge dışına giden vatandaşlarımızın başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere dahli olan tüm bakanlıkların sorumlulukları doğrultusunda psikolojik destek vermeleri için hazırlık yapmaları gerekmektedir.”
Deprem bölgesindeki vatandaşların her şeyleri kaybettikleri gibi geleceklerinin de tehlike altında olduğunu aktaran Genel Başkan Deniz: “Bin yıllık devlet geleneğinin devamı olan Türkiye,bu felaketin yaralarını saracak, izlerini silecektir. Yardımlaşmayı şiar edinen milletimiz hemen tepki vermiş, organize olarak topladıkları yardım malzemelerini ilk günden itibaren bölgeye ulaştırmıştır. AVAZ olarak bizde üyelerimizin desteklerini 2 adet tıra yükleyerek bölgeye gönderdik. Dualarımız depremzede kardeşlerimize, yüreklerimiz onlarla. Rabbim Ülkemize bir daha böyle afetleri vermesin.” Dedi.

Continue Reading

Duyurular

Türkiye’ nin 2.Yüzyılı Vizyonu

Published

on

By

AVAZ Araştırma ve Strateji Merkezi yeni bir etkinlikte üyeleri ve katılımcılarla biraraya geldi.

AVAZ Araştırma ve Strateji Merkezi tarafından düzenlenen TÜRKİYE’NİN 2.YÜZYIL VİZYONU konulu panel 11 Kasım 2023 tarihinde gerçekleştirildi.

Eski Mersin Milletvekili Behiç ÇELİK’in Moderatör olduğu panelde, İyi Parti Siyasi İşler Başkanı ve Eski Ulaştırma Bakanı Oktay VURAL ve ODTÜ Tarih Bölümü Başkanı Prof Ömer TURAN panelist olarak yer aldılar.

Kalabalık bir izleyici topluluğu tarafından takip edilen panelde Cumhuriyet’in 1.Yüzyılında muasır medeniyetler seviyesini yakalamak için yapılanlar ve yapılamayanlar ile 2.yüzyılda yapılması gerekenlerin tartışıldı.

Panelistlerin birikimlerini paylaştığı, takip edenlerin ilgi gösterdiği panel soru-cevap bölümü ile sona erdi.

Continue Reading

Duyurular

“Kamu Yönetimi” İsimli Kitabımız Yayınlandı

Published

on

By

AVAZ Stratejinin komisyonları aracılığıyla hazırladığı “Kamu Yönetimi” isimli kitap basılarak dağıtımına başlandı.

Alanında uzman kişilerden oluşan komisyonlar tarafından hazırlanarak tamamlanan raporlar kitap haline getirilerek basıldı.

Bir örneği İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’ e verilen kitap alanında uzman olan ve çoğu kamu görevlisi olarak yıllarca hizmet vermiş kişilerin akıl terlerinin eseri olarak ortaya çıktı.

Türkiye’nin bugün yaşadığı sorunların tespiti ve çözüm önermeleri olan çalışmada yüze yakın deneyimli üyemiz ve akademisyenler görev yaptı.

Raporlarımız ayrı ayrı internet sitemizde yayınlanmaya başladı.

AVAZ Araştırma ve Strateji Merkezi olarak bilgi birikimlerimizi milletimizin hizmetine sunmaya devam edeceğiz.

Continue Reading

Duyurular

Avaz Araştırma ve Strateji Merkezinden İyi Partiye Ziyaret

Published

on

By

Avaz Araştırma ve Strateji Merkezi Genel Başkanı Şerafeddin Deniz ve Yönetim Kurulu Üyeleri İyi Parti Genel Merkezinde Genel Başkan Meral Akşener’i ziyaret etti.

8 Eylül’ de İyi Parti Genel Merkezinde gerçekleşen ziyarette Avaz Strateji tarafından oluşturulan Çalışma Gruplarının hazırladığı Kamu Sektörü isimli kitap takdim edildi.

Ziyarette konuşan Genel Başkan Şerafeddin Deniz Mart 2022’ de faaliyetlerine başlayan Avaz Araştırma ve Strateji Merkezinin birçok faaliyete önder olduğunu ev sahipliği yaptığını, Avaz Buluşmaları adı altında çok sayıda siyasetçi ve bürokratı ağırlayarak kamuoyunu ilgilendiren konularda görüşlerini ve fikirlerini aldıklarını söyledi. STK’ ların toplum için demokrasi için çok önemli olduğunu vurgulatan Genel Başkan Deniz sözlerine şöyle devam etti: “Demokrasiye ve demokrasinin ülkemiz için faydalarına inana bir camia olarak burada bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Kısa sürede çok işleri başaran Avaz Strateji toplumsal konularda daha fazla iz bırakmak için çok çaba sarf ediyor. Daha önce kamu bürokrasisinde önemli görevler üstlenmiş üyelerimiz bir araya gelerek uzmanlıkları doğrultusunda birer rapor hazırladı. Basılmış halini demokrasimizin olmazsa olmazı partilerimize takdim etmekten mutluluk duyuyoruz. Bizi kabul ettikleri için Sayın Genel Başkan Meral Akşener Hanımefendiye teşekkür ediyorum.”

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’ de Avaz Strateji Genel Başkanı Şerafeddin Deniz ve ekibinin faaliyetlerini takip ettiğini belirterek şunları söyledi: “Sayın Genel Başkana ziyaretleri için teşekkür ediyorum, hepimiz ülkemizin refahı, milletimizin huzuru ve zenginliği için çaba gösteriyoruz. Bir STK olarak Avaz Stratejinin çalışmalarını çok kıymetli buluyorum. Arkadaşlarımız kamudan emekli olmalarına rağmen oturup çalışmışlar ve değerli bir eser çıkarmışlar, bizler tabidir ki bu eserlerden faydalanacağız, doğruyu ararken bu eseri rehber edeceğiz. Buradan Avaz Ailesine selamlarımı iletiyor, başarılar diliyorum.” Genel Başkan Meral Akşener Türkiye’ nin içerisinde bulunduğu durum, yaşanan sorunlar ve gelecek planları ile ilgili görüş ve düşüncelerini aktararak konuşmasını sonlandırdı.

Continue Reading

Popüler İçerikler