Connect with us

Duyurular

AVAZ’dan Deprem Mağdurlarına Yardım Kampanyası

Published

on

AVAZ Araştırma ve Strateji Merkezi Kahramanmaraş merkezli depremden zarar gören vatandaşlarımız için yardım kampanyası başlattı.
Üyeler ve AVAZ’ın gönül dostları arasında oldukça ilgi gören yardım kampanyası ile giyim, temizlik ve hijyen malzemesi ile bol miktarda içme suyu temin edilerek depremzedelere gönderildi.
Yardım malzemelerini üyelerle beraber depremzedelere uğurlayan AVAZ Araştırma ve Strateji Başkanı Şerafettin Deniz, yardım kampanyasının devam edeceğini belirterek, deprem felaketi ve ülkemizin deprem gerçeği ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Depremin ve ortaya çıkardığı yıkımı aktaran Avaz Araştırma ve Strateji Başkanı Şerafettin Deniz sözlerine şöyle devam etti: “Milletçe tarihimizin en büyük felaketlerinden birini yaşıyoruz. Bugün itibarıyla binlerce insanımız enkaz altında, maalesef binlerce insanımızı kaybettik ve öyle anlaşılıyor ki daha fazlasını da kaybedeceğiz. Kaybettiklerimizin yanında onbinlerce insanımız da yaralı vaziyette enkaz altından çıkarıldı ve tedavi görüyorlar. Hiçbir fiziksel sıkıntısı olmasa bile depremin etkili olduğu 10 ilimizdeki vatandaşlarımızın psikolojisi bozulmuş vaziyette. Asker, polis, jandarma, birçok kamu kuruluşu mensupları, binlerce gönüllü bu felaketin acısını hafifletmek daha fazla insanımızı yaşama tutundurabilmek için canla başla çalışıyorlar. Bu Milletin bir ferdi olarak hepsine yürekten teşekkür ediyorum”.

Türkiye’ nin sıkça kendisini hatırlatan bir deprem gerçeğinin olduğunu belirten Genel Başkan Deniz, sözlerine şöyle devam etti: “Birçok ilimiz fay hatları üzerine kurulu ve nüfusumuzun büyük bir çoğunluğu deprem denen bir saatli bombayla beraber yaşamaya devam ediyor. Her depremden sonra siyasetçiler ve yetki sahipleri yaşadığımız acılarla dalga geçer gibi caklı-cekli demeçlerle hiçbir şey yapmadan günü kurtarıyorlar. Depremin acısını yaşayan vatandaşı bir dahaki depreme kadar asla hatırlamıyorlar. Altyapımız kötü, binalarımız çürük, müteahhitlerimiz küçük hesaplarla insanlarımızı tehlikeye atıyor, halkımız unutkan çektiği acıları kısa sürede unutuyor, tabi siyasetçide bundan faydalanıyor. Acılar tazeyken teselli adına sözler veriliyor, projeler anlatılıyor sonrası ses soluk yok.”

Her felaketin ardından insanların manevi olarak sarsıldığını, hele deprem felaketinde uykularında apansız yakalanmış, eşini dostunu ailesinden yakınlarını kaybetmiş insanların maddi destek kadar manevi desteğe de ihtiyaç duyacaklarının altını çizen Deniz şöyle konuştu: “İnsanların doğumdan ölüme kadar maddi ve manevi ihtiyaçları var. Depremin etkilediği binlerce kardeşimizin inançlarımıza uygun bir şekilde defin edilmesinden tutun, yakınlarını kaybeden, yaralanan vatandaşımızı teskin etmek, moral vermek, maneviyatlarını yükseltmek için din adamlarına da bu süreçte büyük görevler düşüyor. Diyanet İşleri Başkanlığımızın bu konuda biran evvel harekete geçerek, sayıları yüzbinlerle ifade edilen imanlarımızı hem arama kurtarma çalışmalarına katkıda bulunmak hem de acı çeken insanlarımıza manevi destekte bulunmak için bir an önce deprem bölgesine göndermesinin elzem olduğunu düşünüyorum. Felaketlerin yaşandığı günlerde din adamlarının, imamların öncelikle ellerini taşın altına koymaları gerektiğine inanıyorum ve Diyanet İşleri Başkanlığımızı gereğini yapmaya davet ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.
Ardından yardım götüren araçlar dualarla deprem mağduru vatandaşlara uğurlandı.

Continue Reading

Duyurular

Türkiye’ nin 2.Yüzyılı Vizyonu

Published

on

By

AVAZ Araştırma ve Strateji Merkezi yeni bir etkinlikte üyeleri ve katılımcılarla biraraya geldi.

AVAZ Araştırma ve Strateji Merkezi tarafından düzenlenen TÜRKİYE’NİN 2.YÜZYIL VİZYONU konulu panel 11 Kasım 2023 tarihinde gerçekleştirildi.

Eski Mersin Milletvekili Behiç ÇELİK’in Moderatör olduğu panelde, İyi Parti Siyasi İşler Başkanı ve Eski Ulaştırma Bakanı Oktay VURAL ve ODTÜ Tarih Bölümü Başkanı Prof Ömer TURAN panelist olarak yer aldılar.

Kalabalık bir izleyici topluluğu tarafından takip edilen panelde Cumhuriyet’in 1.Yüzyılında muasır medeniyetler seviyesini yakalamak için yapılanlar ve yapılamayanlar ile 2.yüzyılda yapılması gerekenlerin tartışıldı.

Panelistlerin birikimlerini paylaştığı, takip edenlerin ilgi gösterdiği panel soru-cevap bölümü ile sona erdi.

Continue Reading

Duyurular

“Kamu Yönetimi” İsimli Kitabımız Yayınlandı

Published

on

By

AVAZ Stratejinin komisyonları aracılığıyla hazırladığı “Kamu Yönetimi” isimli kitap basılarak dağıtımına başlandı.

Alanında uzman kişilerden oluşan komisyonlar tarafından hazırlanarak tamamlanan raporlar kitap haline getirilerek basıldı.

Bir örneği İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’ e verilen kitap alanında uzman olan ve çoğu kamu görevlisi olarak yıllarca hizmet vermiş kişilerin akıl terlerinin eseri olarak ortaya çıktı.

Türkiye’nin bugün yaşadığı sorunların tespiti ve çözüm önermeleri olan çalışmada yüze yakın deneyimli üyemiz ve akademisyenler görev yaptı.

Raporlarımız ayrı ayrı internet sitemizde yayınlanmaya başladı.

AVAZ Araştırma ve Strateji Merkezi olarak bilgi birikimlerimizi milletimizin hizmetine sunmaya devam edeceğiz.

Continue Reading

Duyurular

Avaz Araştırma ve Strateji Merkezinden İyi Partiye Ziyaret

Published

on

By

Avaz Araştırma ve Strateji Merkezi Genel Başkanı Şerafeddin Deniz ve Yönetim Kurulu Üyeleri İyi Parti Genel Merkezinde Genel Başkan Meral Akşener’i ziyaret etti.

8 Eylül’ de İyi Parti Genel Merkezinde gerçekleşen ziyarette Avaz Strateji tarafından oluşturulan Çalışma Gruplarının hazırladığı Kamu Sektörü isimli kitap takdim edildi.

Ziyarette konuşan Genel Başkan Şerafeddin Deniz Mart 2022’ de faaliyetlerine başlayan Avaz Araştırma ve Strateji Merkezinin birçok faaliyete önder olduğunu ev sahipliği yaptığını, Avaz Buluşmaları adı altında çok sayıda siyasetçi ve bürokratı ağırlayarak kamuoyunu ilgilendiren konularda görüşlerini ve fikirlerini aldıklarını söyledi. STK’ ların toplum için demokrasi için çok önemli olduğunu vurgulatan Genel Başkan Deniz sözlerine şöyle devam etti: “Demokrasiye ve demokrasinin ülkemiz için faydalarına inana bir camia olarak burada bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Kısa sürede çok işleri başaran Avaz Strateji toplumsal konularda daha fazla iz bırakmak için çok çaba sarf ediyor. Daha önce kamu bürokrasisinde önemli görevler üstlenmiş üyelerimiz bir araya gelerek uzmanlıkları doğrultusunda birer rapor hazırladı. Basılmış halini demokrasimizin olmazsa olmazı partilerimize takdim etmekten mutluluk duyuyoruz. Bizi kabul ettikleri için Sayın Genel Başkan Meral Akşener Hanımefendiye teşekkür ediyorum.”

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’ de Avaz Strateji Genel Başkanı Şerafeddin Deniz ve ekibinin faaliyetlerini takip ettiğini belirterek şunları söyledi: “Sayın Genel Başkana ziyaretleri için teşekkür ediyorum, hepimiz ülkemizin refahı, milletimizin huzuru ve zenginliği için çaba gösteriyoruz. Bir STK olarak Avaz Stratejinin çalışmalarını çok kıymetli buluyorum. Arkadaşlarımız kamudan emekli olmalarına rağmen oturup çalışmışlar ve değerli bir eser çıkarmışlar, bizler tabidir ki bu eserlerden faydalanacağız, doğruyu ararken bu eseri rehber edeceğiz. Buradan Avaz Ailesine selamlarımı iletiyor, başarılar diliyorum.” Genel Başkan Meral Akşener Türkiye’ nin içerisinde bulunduğu durum, yaşanan sorunlar ve gelecek planları ile ilgili görüş ve düşüncelerini aktararak konuşmasını sonlandırdı.

Continue Reading

Popüler İçerikler