Connect with us

Duyurular

“Kamu Yönetimi” İsimli Kitabımız Yayınlandı

Published

on

AVAZ Stratejinin komisyonları aracılığıyla hazırladığı “Kamu Yönetimi” isimli kitap basılarak dağıtımına başlandı.

Alanında uzman kişilerden oluşan komisyonlar tarafından hazırlanarak tamamlanan raporlar kitap haline getirilerek basıldı.

Bir örneği İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’ e verilen kitap alanında uzman olan ve çoğu kamu görevlisi olarak yıllarca hizmet vermiş kişilerin akıl terlerinin eseri olarak ortaya çıktı.

Türkiye’nin bugün yaşadığı sorunların tespiti ve çözüm önermeleri olan çalışmada yüze yakın deneyimli üyemiz ve akademisyenler görev yaptı.

Raporlarımız ayrı ayrı internet sitemizde yayınlanmaya başladı.

AVAZ Araştırma ve Strateji Merkezi olarak bilgi birikimlerimizi milletimizin hizmetine sunmaya devam edeceğiz.

Continue Reading

Duyurular

Türkiye’ nin 2.Yüzyılı Vizyonu

Published

on

By

AVAZ Araştırma ve Strateji Merkezi yeni bir etkinlikte üyeleri ve katılımcılarla biraraya geldi.

AVAZ Araştırma ve Strateji Merkezi tarafından düzenlenen TÜRKİYE’NİN 2.YÜZYIL VİZYONU konulu panel 11 Kasım 2023 tarihinde gerçekleştirildi.

Eski Mersin Milletvekili Behiç ÇELİK’in Moderatör olduğu panelde, İyi Parti Siyasi İşler Başkanı ve Eski Ulaştırma Bakanı Oktay VURAL ve ODTÜ Tarih Bölümü Başkanı Prof Ömer TURAN panelist olarak yer aldılar.

Kalabalık bir izleyici topluluğu tarafından takip edilen panelde Cumhuriyet’in 1.Yüzyılında muasır medeniyetler seviyesini yakalamak için yapılanlar ve yapılamayanlar ile 2.yüzyılda yapılması gerekenlerin tartışıldı.

Panelistlerin birikimlerini paylaştığı, takip edenlerin ilgi gösterdiği panel soru-cevap bölümü ile sona erdi.

Continue Reading

Duyurular

Avaz Araştırma ve Strateji Merkezinden İyi Partiye Ziyaret

Published

on

By

Avaz Araştırma ve Strateji Merkezi Genel Başkanı Şerafeddin Deniz ve Yönetim Kurulu Üyeleri İyi Parti Genel Merkezinde Genel Başkan Meral Akşener’i ziyaret etti.

8 Eylül’ de İyi Parti Genel Merkezinde gerçekleşen ziyarette Avaz Strateji tarafından oluşturulan Çalışma Gruplarının hazırladığı Kamu Sektörü isimli kitap takdim edildi.

Ziyarette konuşan Genel Başkan Şerafeddin Deniz Mart 2022’ de faaliyetlerine başlayan Avaz Araştırma ve Strateji Merkezinin birçok faaliyete önder olduğunu ev sahipliği yaptığını, Avaz Buluşmaları adı altında çok sayıda siyasetçi ve bürokratı ağırlayarak kamuoyunu ilgilendiren konularda görüşlerini ve fikirlerini aldıklarını söyledi. STK’ ların toplum için demokrasi için çok önemli olduğunu vurgulatan Genel Başkan Deniz sözlerine şöyle devam etti: “Demokrasiye ve demokrasinin ülkemiz için faydalarına inana bir camia olarak burada bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Kısa sürede çok işleri başaran Avaz Strateji toplumsal konularda daha fazla iz bırakmak için çok çaba sarf ediyor. Daha önce kamu bürokrasisinde önemli görevler üstlenmiş üyelerimiz bir araya gelerek uzmanlıkları doğrultusunda birer rapor hazırladı. Basılmış halini demokrasimizin olmazsa olmazı partilerimize takdim etmekten mutluluk duyuyoruz. Bizi kabul ettikleri için Sayın Genel Başkan Meral Akşener Hanımefendiye teşekkür ediyorum.”

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’ de Avaz Strateji Genel Başkanı Şerafeddin Deniz ve ekibinin faaliyetlerini takip ettiğini belirterek şunları söyledi: “Sayın Genel Başkana ziyaretleri için teşekkür ediyorum, hepimiz ülkemizin refahı, milletimizin huzuru ve zenginliği için çaba gösteriyoruz. Bir STK olarak Avaz Stratejinin çalışmalarını çok kıymetli buluyorum. Arkadaşlarımız kamudan emekli olmalarına rağmen oturup çalışmışlar ve değerli bir eser çıkarmışlar, bizler tabidir ki bu eserlerden faydalanacağız, doğruyu ararken bu eseri rehber edeceğiz. Buradan Avaz Ailesine selamlarımı iletiyor, başarılar diliyorum.” Genel Başkan Meral Akşener Türkiye’ nin içerisinde bulunduğu durum, yaşanan sorunlar ve gelecek planları ile ilgili görüş ve düşüncelerini aktararak konuşmasını sonlandırdı.

Continue Reading

Duyurular

İYİ Parti Ankara Milletvekili Adayı Ahmet Eşref Fakıbaba AVAZ Strateji Merkezini Ziyaret Etti.

Published

on

By

İyi Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili adayı Ahmet Eşref Fakıbaba Avaz Araştırma ve strateji Merkezini ziyaret etti. Millet İttifakı’ nın büyük Ankara mitingi öncesi gerçekleşen ziyarette Avaz Strateji Merkezi Yönetim Kurulu, Üyeler ve misafirler hazır bulundular. Milletvekili adayı Ahmet Eşref Fakıbaba seçim sürecindeki çalışmalar ve sahadaki tespitleri ile ilgili bilgilendirme yaptı.

Toplantının başlangıcında bir konuşma yapan Avaz Strateji Genel sekreteri Adnan Memduh Özer Sayın Fakıbaba’yı Avaz’ da ağırlamaktan mutluluk ve onur duyduklarını söyledi. Seçime çok az zaman kala saha çalışmaları arasında bize vakit ayırdıkları için Sayın Bakan’ a üyelerimiz adına teşekkür ediyorum dedi. 14 Mayıs seçimlerinin Türkiye için geleceğimiz için çok önemli olduğunu vurgulayan Genel sekreter Özer şunları söyledi: “Sayın Fakıbaba’yı Merkezimizde daha öncede ağırladık. Devlet içerisinde edindikleri deneyimleri ile siyasi tecrübelerini bizimle paylaştılar. Bugün de adaylık sürecinde sahada gördüklerini bizimle paylaşacaklar. Avaz Strateji olarak Sayın Fakıbaba’yı ağırlamaktan dolayı mutluyuz, bize zaman ayırdıkları için Avaz Strateji adına teşekkür ediyorum, kendilerine başarılar diliyorum”.   

Daha sonra katılımcılara hitap eden İyi Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili Adayı Ahmet Eşref Fakıbaba yaklaşık bir aydır seçim bölgesinde ziyaretlerde bulunduğunu ve yoğun bir şekilde seçime hazırlandıklarını söyledi. Millet İttifakı’ nın milletin kalbinde çok önemli bir yere sahip olduğunu ve başaracaklarını söyledi.

Dipten Gelen Bir Dalga Var

Saha çalışmaları ve sahada karşılaştıkları ile ilgili katılımcılara bilgi veren Milletvekili Adayı Fakıbaba dipten gelen bir dalga var, bu nedenle çok umutluyum, çok rahatım dedi.

Fakıbaba sözlerine şöyle devam etti: “Bana en çok 14 Mayıs akşamı bir şey olur mu diye soruyorlar. Emin olun hiç bir şey olmaz, ben daha önce bunu yaşadım, 2009 belediye başkanlığı seçimlerinde fark o kadar büyüktü ki hiçbir şeye gerek kalmadı. Yeterki milletimiz Millet İttifakına teveccüh göstersin, Millet verdiği oylara sahip çıkacaktır. Sahada sıkça görüyorum, her gittiğimiz yerde insanların yüzü gülüyor, iyi Parti mi diye soruyorlar ve biz hazırız diyorlar. İnşallah 15 Mayıs sabahında artık tek adam sistemi bitecek, istişare sistemi gelecek. Her işimizde konuşacağız ,doğrusu neyse hep beraber istişare ederek karar vereceğiz. Saha çalışmalarım esnasında vatandaşlarımızın teveccühlerini gördükten sonra ben çok rahatım sizin de çok rahat olmanızı istiyorum. Vatandaşımız bu sistemin değişmesini istiyor öğretmen mutlu değil, iş insanı mutlu değil, doktor, mutlu değil, hemşire mutlu kısacası insanımız mutlu değil. Parası olan insanlar paramız var ama önümüzü göremiyoruz, parası olmayanlar yarın ne olacağını bilmiyoruz diyorlar. Biz başaracağız çünkü insanlar adil olduğunuzda, hukuk üstün kıldığınızda, adaletli olduğunuzda herkesi kucakladığınızda insanlar size bakarlar ve sizden yana tercihlerini kullanırlar. Aslında Tayyip Bey için üzülüyorum, Türkiye’yi 21 yıl yöneteceksiniz ve sonra tekrar seçim kazanmak için sertleşeceksiniz, bağıracaksınız, tehdit edeceksiniz, para dağıtacaksınız hiç yakışmıyor.”

Ben Hizmet Adamıyım, Siyasi Kimliğe Pek Önem Vermiyorum.

 Kendisinin hizmet adamı olduğunu söyleyen Milletvekili Adayı Fakıbaba şunları söyledi: “Siyasi bir çalışmanın tam ortasında belki söylemek doğru değil ama ben siyasi bir kimliği çok fazla önemsemiyorum. Çünkü ben hizmet adamıyım insanları seviyorum hizmet etmeyi seviyorum, halka doğru hizmet eden insan dua alır. Üç dönem TBMM’ de yer aldım, tecrübelerim var özellikle bu dönemde Mecliste olmak istedim. Çünkü bu dönemin kurucu Meclis olacağına inanıyorum. Özellikle tarım alanında doğru ve güzel projelerim var. Bugüne kadar yapılanın aksine büyük şehirleri rahatlatmanın tek yolunun köylerden büyük şehirlere olan göçü tersine çevirmek olduğuna inanıyorum. Burada da köylerimize Avrupa’daki olduğu gibi her türlü tesisi kazandırmalıyız, okullarımızı açmalıyız ki insanlarımız köylerinden ayrılmasın. 15 Mayıs’tan sonra kısa bir sürede vaat ettiklerimizi birer birer yerine getireceğiz halkımız refaha ve huzura kavuşacak.”

Continue Reading

Popüler İçerikler