Connect with us

Duyurular

Milletin AVAZ’ı 1 Yaşında!

Published

on

@avazstrateji

@avazstrateji

MİLLETİN AVAZ”ı 1 YAŞINDA

Genel Başkan Şerafettin DENİZ,

“İlkelerimizden, hedeflerimizden bir milim dahi sapmadan yolumuza devam edeceğiz”.

İYİ Parti Konya Milletvekili ve AVAZ’ın Onursal Başkanı Fahrettin YOKUŞ,

“ Avaz Strateji, tüm görüşlerin, düşüncelerin kendini ifade edebileceği özgür bir platformdur”

“Milletin AVAZ’ı olmak iddiasıyla 21 Ekim 2021 tarihinde kurulan Avaz Araştırma ve Strateji Merkezi 1. kuruluş yıldönümünü kutladı.

Ankara Maltepe’ de bulunan Genel Merkez binasında İYİ Parti Konya Milletvekili ve Strateji Merkezi’nin Onursal Başkanı ve İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin YOKUŞ, Genel Başkan Şerafettin DENİZ ve AVAZ Yönetim Kurulu Üyeleri, AVAZ üyeleri ve misafirlerin katılımıyla pasta kesildi ve kuruluşundan günümöze kadar gerçekleştirilen etkinlikler hakkında katılımcılar bilgilendirildi.
Kutlamalar esnasında bir konuşma yapan Genel Başkan Şerafettin Deniz; “Avaz Araştırma ve Strateji Merkezi kuruluşunun üzerinden çok kısa bir zaman geçmesine rağmen neredeyse Türkiye’nin her köşesinde bilinir hale geldiğini, Milletin duyulan sesi olan çok güzel etkinlikler ortaya koyduklarını söyledi. Geçen bir yılda Milletin dertlerini, sorunlarını tespit edip, konunun uzmanlarıyla sorunların nasıl çözülececeği ile ilgili olarak uzun çalışmalar yürüttüklerini belirten Deniz sözlerine şöyle devam etti: “Kamu ve Özel Sektörde kendi alanlarında uzmanlaşmış 43 arkadaşımızla kuruluşunu gerçekleştirdiğimiz Araştırma ve Strateji Merkezi’mizin her geçen gün aramıza katılan yeni arkadaşlarımızla da birlikte yoluna devam ettiğini, kuruluşumuzda belirlediğimiz ilkeler ve hedefler doğrultusunda çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğimizden herkesin emin olmasını istiyorum” dedi. Resmî açılışını 15 Ocak 2022 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Merkezimiz, yaklaşık 10 aylık sürede 3 büyük salon toplantısı 17 si Merkez binamızda olmak üzere farklı konularda 20 toplantı ve organizasyona imza atmıştır Ayrıca, siyasi parti genel başkanları, genel merkez yöneticileri, İl Başkanlıkları ile çok sayıda sivil toplum kuruluşunu da ziyaret ederek değişik konulardaki görüş ve düşüncelerimizi kendilerine ilettik.Oluşturduğumuz çalışma guruplarının değişik sektörlerle ilgili hazırlamış oldukları raporlar kısa süre içerisinde tamamlanıp kamuoyu ve konunun muhatapları ile paylaşılacaktır.Başlatmış olduğumuz çalışmalarda bizi yalnız bırakmayan emek harcayan arkadaşlarıma, gönüllü Avaz Ekibine ve değerli üyelerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Kuruluş yıldönümü olmasına rağmen konu ve konuklarla beraber olduklarını söyleyen DENİZ, “Hepimiz Türk Dünyası kavramını aşina insanlarız.Bugün Anadolu Coğrafyasına en uzak noktada olan Uygur Türkleri kardeşlerimizin yıllardır yaşadığı mezalimi ve zulümü konuşacağız. Konu ile ilgili olarak kendisi de Uygur Türkü olan,Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Profesör Dr.  Erkin Emet hocamızı misafir ediyoruz.Kendisi bu zulümü bire bir yaşamış ve tanık olmuştur. Sevgili hocamız bize Çin Emperyalizmini, zulümlerini ve sorunun çözümü ile ilgili olarak bizleri aydınlatacaktır.
Ayrıca yine aramızda bulunan İyi Parti Konya Milletvekili ve Merkezimizin Onursal Başkanı, aynı zamanda TBMM Türkiye-Çin Dostluk Grubu Üyesi Fahrettin YOKUŞ beyefendi de, bize İYİ Parti’ nin Doğu Türkistan sorununa ve bir bütün olarak Türk Dünyası ilgili görüşlerini aktaracak” diyerek sözlerini tamamladı.

İYİ Parti Milletvekili Fahrettin YOKUŞ ise,Birinci yıl kutlaması konuşmasında,bağımsız ve özgür bir platform oluşturmak amacıyla 43 arkadaşın bir araya gelerek kurduğu Avaz Strateji Merkezi’nin birinci yaşına erişmesinin mutluluğunu yaşadığını söyledi ve sözlerine şöyle devam etti:” Avaz Strateji Merkezi,hangi siyasi görüşten, hangi düşünceden, hangi inançtan olursa olsun her kesin, her kesimin görüşlerini özgürce açıklayabileceği bir platforma dönüştü. Kurucusu olmaktan başka çok fazla destek veremesem de ekibimiz çok güzel işler başardı, çok önemli konuları kamuoyu ile paylaştı. Kamu yönetiminde,kamu kurum ve kuruluşlarında yaşanan sorunları tespit etmek ve çözüm önerileri oluşturmak üzere arkadaşlarımız çalışmalarını aralıksız sürdürmektedirler.Kısa süre içerisinde bu çalışmalar kamuoyu ile paylaşılacaktır.Bugün Avaz Strateji kocaman bir aile oldu ve daha da büyüme yolunda adım adım ilerliyor. Birinci yılın sonunda emek veren ter döken bütün arkadaşlarıma gönül dostlarıma teşekkür ediyorum.
Konuşmaların ardından salonda bulunan Avaz Ekibi hep birlikte pasta keserek birinci yıl coşkusunu kutladılar

Continue Reading

Duyurular

Türkiye’ nin 2.Yüzyılı Vizyonu

Published

on

By

AVAZ Araştırma ve Strateji Merkezi yeni bir etkinlikte üyeleri ve katılımcılarla biraraya geldi.

AVAZ Araştırma ve Strateji Merkezi tarafından düzenlenen TÜRKİYE’NİN 2.YÜZYIL VİZYONU konulu panel 11 Kasım 2023 tarihinde gerçekleştirildi.

Eski Mersin Milletvekili Behiç ÇELİK’in Moderatör olduğu panelde, İyi Parti Siyasi İşler Başkanı ve Eski Ulaştırma Bakanı Oktay VURAL ve ODTÜ Tarih Bölümü Başkanı Prof Ömer TURAN panelist olarak yer aldılar.

Kalabalık bir izleyici topluluğu tarafından takip edilen panelde Cumhuriyet’in 1.Yüzyılında muasır medeniyetler seviyesini yakalamak için yapılanlar ve yapılamayanlar ile 2.yüzyılda yapılması gerekenlerin tartışıldı.

Panelistlerin birikimlerini paylaştığı, takip edenlerin ilgi gösterdiği panel soru-cevap bölümü ile sona erdi.

Continue Reading

Duyurular

“Kamu Yönetimi” İsimli Kitabımız Yayınlandı

Published

on

By

AVAZ Stratejinin komisyonları aracılığıyla hazırladığı “Kamu Yönetimi” isimli kitap basılarak dağıtımına başlandı.

Alanında uzman kişilerden oluşan komisyonlar tarafından hazırlanarak tamamlanan raporlar kitap haline getirilerek basıldı.

Bir örneği İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’ e verilen kitap alanında uzman olan ve çoğu kamu görevlisi olarak yıllarca hizmet vermiş kişilerin akıl terlerinin eseri olarak ortaya çıktı.

Türkiye’nin bugün yaşadığı sorunların tespiti ve çözüm önermeleri olan çalışmada yüze yakın deneyimli üyemiz ve akademisyenler görev yaptı.

Raporlarımız ayrı ayrı internet sitemizde yayınlanmaya başladı.

AVAZ Araştırma ve Strateji Merkezi olarak bilgi birikimlerimizi milletimizin hizmetine sunmaya devam edeceğiz.

Continue Reading

Duyurular

Avaz Araştırma ve Strateji Merkezinden İyi Partiye Ziyaret

Published

on

By

Avaz Araştırma ve Strateji Merkezi Genel Başkanı Şerafeddin Deniz ve Yönetim Kurulu Üyeleri İyi Parti Genel Merkezinde Genel Başkan Meral Akşener’i ziyaret etti.

8 Eylül’ de İyi Parti Genel Merkezinde gerçekleşen ziyarette Avaz Strateji tarafından oluşturulan Çalışma Gruplarının hazırladığı Kamu Sektörü isimli kitap takdim edildi.

Ziyarette konuşan Genel Başkan Şerafeddin Deniz Mart 2022’ de faaliyetlerine başlayan Avaz Araştırma ve Strateji Merkezinin birçok faaliyete önder olduğunu ev sahipliği yaptığını, Avaz Buluşmaları adı altında çok sayıda siyasetçi ve bürokratı ağırlayarak kamuoyunu ilgilendiren konularda görüşlerini ve fikirlerini aldıklarını söyledi. STK’ ların toplum için demokrasi için çok önemli olduğunu vurgulatan Genel Başkan Deniz sözlerine şöyle devam etti: “Demokrasiye ve demokrasinin ülkemiz için faydalarına inana bir camia olarak burada bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Kısa sürede çok işleri başaran Avaz Strateji toplumsal konularda daha fazla iz bırakmak için çok çaba sarf ediyor. Daha önce kamu bürokrasisinde önemli görevler üstlenmiş üyelerimiz bir araya gelerek uzmanlıkları doğrultusunda birer rapor hazırladı. Basılmış halini demokrasimizin olmazsa olmazı partilerimize takdim etmekten mutluluk duyuyoruz. Bizi kabul ettikleri için Sayın Genel Başkan Meral Akşener Hanımefendiye teşekkür ediyorum.”

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’ de Avaz Strateji Genel Başkanı Şerafeddin Deniz ve ekibinin faaliyetlerini takip ettiğini belirterek şunları söyledi: “Sayın Genel Başkana ziyaretleri için teşekkür ediyorum, hepimiz ülkemizin refahı, milletimizin huzuru ve zenginliği için çaba gösteriyoruz. Bir STK olarak Avaz Stratejinin çalışmalarını çok kıymetli buluyorum. Arkadaşlarımız kamudan emekli olmalarına rağmen oturup çalışmışlar ve değerli bir eser çıkarmışlar, bizler tabidir ki bu eserlerden faydalanacağız, doğruyu ararken bu eseri rehber edeceğiz. Buradan Avaz Ailesine selamlarımı iletiyor, başarılar diliyorum.” Genel Başkan Meral Akşener Türkiye’ nin içerisinde bulunduğu durum, yaşanan sorunlar ve gelecek planları ile ilgili görüş ve düşüncelerini aktararak konuşmasını sonlandırdı.

Continue Reading

Popüler İçerikler